Začínáme konstruovat úvod

Ahoj přátelé.

Původním záměrem bylo natáčet video návody, přímo z programu, bohužel nejsem v této oblasti tolik zběhlý a výsledek prvního dílu byl více fraška nežli návod. Proto jsem se rozhodl pro textovo/obrázkovou formu v podobě blogu. 

Tyto návody nebudou do podrobna rozepisovat jednotlivé funkce programu Solid edge, to mi připadá nudné. Pustíme se v dalším díle ihned do práce a začneme kreslit. Tímto jednoduše pochopíte jak a co funguje a nabudete muset číst hodiny texty o jednotlivých tlačítkách v menu.

Vše začnu demonstrovat na prvním projektu, který jsem si pro toto "školení" vymyslel. Až se léto zeptá co jsme v zimě dělali, budeme mít připraven jeden nákladní dopravní prostředek a to kárku pro přepravu čehokoliv, kamkoliv, za pomoci vlastní síly. Ano nyní nejden chatař a chalupář zatleská. A jelikož projekt zakončíme kompletní výkresovou dokumentací, tak už nyní startujte své svářecí agregáty a úhlové brusky.

Jak to dopadne a jak bude samotná kárka vypadat nevím. Vše vymýšlím z paměti a uvidíme co se z toho vyklube. Budu rád, pokud Vás blog zaujme a začnete malovat semnou a vznikne tak třeba galerie rozličných manuálních vozíků postavených na stejném základu. Je to ve Vašich rukách, nebo spíš myších.

Tak ahoj příště u první součásti co vymodelujeme.

Jarda