Industry 4.0

Možná patříte ke skupině lidí, která považuje 4 průmyslovou revoluci za pouhou marketingovou bublinu. Na jednu stranu je pravda, že je to pro spoustu firem skvělá obchodní příležitost. Na druhou stranu se nám do rukou dostávají produkty, které výrazně pomáhají ke zlepšení výrobních zařízení a usnadňují komunikaci stroje s obsluhou / údržbou.

Při konstrukci strojů moc rád svým klientům nabídnu řešení spojené s využitím dnešních výdobytků techniky. ať již to jsou inteligentní ložiskové jednotky s vibrodiagnostikou a hlídáním teploty, velmi senzitivní chapadla, lineární pojezdy dosahujících precizní přesnosti v pohybu, či nové materiály pro přípravky. Stejně tak v oblasti optimalizace výrobních linek je možné využít inteligentní dopravníky, možnosti snímání pozic a kompletnosti výrobků, systém kontinuálních vah atd. Možností je spousty a z toho důvodu se neustále vzdělávám v nových trendech. Zákazník si pak může vybrat ze široké možnosti řešení, které mu mohu nabídnout.

Abych byl stále v obraze, využívám internetu, odběr časopisů Control engineering Česko, Továrna, Řízení a údržba průmyslového podniku, či pravidelné návštěvy veletrhů (MSV Brno, Ampér, veletrhy v PVA Letňany).